All on 4 w Turcji

Odmień swój uśmiech dzięki All-on-4: Najlepsze rozwiązanie dla jaśniejszej przyszłości!

Co to jest Alll on 4?

Technikę All on Four można określić jako koncepcję leczenia opierającą się na zabiegu mocowania protezy u pacjentów z nadmiernym ubytkiem masy kostnej.  W ramach  leczenia protezę mocuje się za pomocą 4 lub 8 implantów. Dzięki temu pacjenci mogą bez żadnych problemów korzystać z zębów protetycznych. Fakt, że omawiane rozwiązanie nie powoduje problemów w takich funkcjach jak żucie, gryzienie czy mówienie, sprawia, że z dnia na dzień zabieg ten preferuje coraz więcej osób.

Przed rozpoczęciem leczenia metodą „all on four” należy przeprowadzić badanie kliniczne. Niektórzy pacjenci mogą wymagać także ekstrakcji zębów. Po ekstrakcji  rozpoczyna się etap wszczepiania implantów. Przed rozpoczęciem leczenia protezy należy przygotować zgodnie z wymiarami pobranymi od pacjenta.

Przed operacją All on 4

Przed zadecydowaniem o zastosowaniu metody All on 4, należy szczegółowo przygotować plan leczenia, który w pierwszej kolejności może wymagać wykonania badań.  Przed wykonaniem zabiegu należy określić, czy jest istniejąca już ilość tkanki kostnej jest wystarczająca do wszczepienia implantu. Jeżeli jest to niewystarczające, można przed planowanym leczeniem zastosować dodatkowe procedury w celu uzupełnienia brakó w niezbędne miejsce. Wzmocnienie kości może obejmować dodanie proszku kostnego lub przeniesienie własnej kości pacjenta z innego obszaru, w zależności od stanu istniejących tkanek. Osiągnięcie przez kość odpowiedniej jakości zajmuje średnio 4-6 miesięcy, jeśli operacje te przeprowadzają wyspecjalizowani chirurdzy. Po zakończeniu tego procesu można przystąpić do procedury aplikacji implantów.

Najskuteczniejszym badaniem, umożliwiający w najdokładniejszy sposób ocenę kości szczęki, jest tomografia komputerowa.  Po wykonaniu tomografii pacjenta dokonuje się precyzyjnych pomiarów i identyfikuje lokalizację implantów. Zgodnie z opracowanym planem wszczepia się 4 lub 8 implantów. Procedury te można łatwo wykonać przy użyciu znieczulenia miejscowego, ale można je również przeprowadzić w znieczuleniu ogólnym. W tym samym dniu, w którym wszczepia się implanty, do implantów mocowane są tymczasowe protezy dentystyczne. Protezy tymczasowe umożliwiają wygodne zrośnięcie implantu z kością, co będzie miało miejsce przez około 3-4 miesiące.

W końcu w Operacji 4

• Dwie godziny po operacji nie należy spożywać pokarmów. Pokarmy, które są naprawdę gorące lub zimne, nie powinny być spożywane w ciągu pierwszych 24 godzin.
  • Po zabiegu należy zastosować tampon, aby ucisnąć miejsce aplikacji implantu w celu wywołania krzepnięcia i zatamowania krwawienia. Lekarz poinformuje Cię sposobie jego stosowania.
  • Krew w ślinie będzie prawdopodobnie widoczna w ciągu 24 godzin od operacji. Należy jednak uważać, aby podczas tego procesu nie pluć i nie płukać ust. Wieczorem w dniu operacji nie należy myć zębów i nie wykonywać płukania jamy ustnej. Po 36 godzinach od operacji płukanie jamy ustnej można wykonywać dwa razy dziennie. Po przepłukaniu nie należy spożywać pokarmu przez około 40 minut.
  • W ciągu 24 godzin od zabiegu obowiązuje zakaz palenia tytoniu i spożywania alkoholu. Ponadto zdecydowanie zaleca się, aby w ogóle nie palić papierosów do czasu całkowitego zakończenia leczenia i gojenia.
  • Jeśli lekarze zaleci leki przeciwbólowe lub antybiotyki; lek należy stosować według zaleceń w przypadku wystąpienia odpowiednich objawów. Jeżeli w ciągu kilku dni po zabiegu w okolicy implantu pojawi się krwawienie, wystarczy ucisnąć odpowiednie miejsce sterylnym tamponem.
  • Obrzęk utrzymujący się przez kilka dni po zabiegu należy uznać za normalny. Zaleca się jednak nałożenie lodu na okolicę implantu.
  • W przypadku implantów zanikających nie ma konieczności wizyty u naszego lekarza w celu usunięcia szwów. Natomiast w przypadku nie rozpuszczalnych szwów, po 5-7 dniach należy zdjąć szwy.
  • W przypadku jakichkolwiek problemów z implantem należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

All on 4 w Turcji Proces

Lokalny