SZPITAL ERDEM

Przeszczep Wlosow DHI w Turcji

Przeszczep włosów DHI: Twoja droga do naturalnego odtworzenia włosów

Czym jest przeszczep włosów DHI?

Metoda DHI (Direct Hair Implantation) jest najnowsza opracowaną i obecnie uznawaną za najbardziej zaawansowaną metodę przeszczepu włosów. Wynika to z faktu użycia narzędzia nazywanego choi pen ponieważ umożliwia ono implantację graftów bezpośrednio w miejscu przeszczepu bez potrzeby wykonywania nacięć przed implantacją. Pobrane grafty umieszczane są w narzędziu i bezpośrednio implantowane w obszarze biorczym.

Jak wykonany jest przeszczep włosów metoda DHI?

Przeszczep włosów metoda DHI składa się z kilku etapów – aplikacji znieczulenia miejscowego, pobrania graftów z obszaru dawczego oraz bezpośredniej implantacji graftów w miejsce ubytku za pomocą choi pen, nie ma więc potrzeby wykonywania nacięć przed implantacją. Mimo iż metoda określana jest jako innowacyjna ponieważ jest mniej inwazyjna, warto wziąć pod uwagę fakt, że w wielu przypadkach może okazać się bardziej czasochłonna w porównaniu z metodą FUE. Dlatego też kwestia dobrania metody zależy często od indywidualnego przypadku pacjenta.

Jakie są zalety przeszczepu włosów metodą DHI?

• Wspomniana metodą często przykuwa uwagę potencjalnych pacjentów ponieważ w wielu przypadkach nie wymaga golenia włosów, przez co często proponowana jest również kobietom
  • Ze względu na mniejszą inwazyjność zabiegu , przebieg procesu regeneracji postępuje nieco szybciej
  • Wydobyte grafty z obszaru dawczego są przechowywane przez najkrótszy możliwy czas. Prawdopodobieństwo zniszczenia mieszków włosowych wzrasta wraz z długością tego okresu.

Ceny przeszczepów włosów metodą DHI:

Cena zabiegu zależna jest jest często od indywidualnego przypadku pacjenta. Istotne jest również określenie oczekiwań pacjenta.  Znaczenie ma również liczba graftów oraz ich rozłożenie w obszarze ubytku. Cena może zależeć od dobranej metody. Wpływ może mieć również planowana liczba gratów.

Kto nie kwalifikuje się do przeszczepu włosów metodą DHI:

• Stan  zdrowia: Osoby cierpiące na poważne schorzenia, mogą nie kwalifikować się do przeszczepu włosów DHI. Decyzja ta jest zazwyczaj podejmowana po wykonaniu konsultacji.
  • Osoby, których obszar dawczy (tył głowy) nie daje warunków do przeprowadzenia zabiegu, tzn. Włosów jest mało lub są bardzo słabe/cienkie
  • Stan skóry głowy: Aby być odpowiednim kandydatem do przeszczepu włosów DHI, skóra głowy musi być zdrowa i wolna od infekcji lub stanów zapalnych.
  • Wiek: Niektóre kliniki mogą preferować pacjentów, którzy powinni osiągnąć pewien wiek co wiąże się najczęściej z poziomem testosteronu w ciele pacjenta
  • Obszar przeszczepu : co do zasady, omawiana metoda nie jest zalecana w przypadku występowania rozległego ubytku

Przeszczep Wlosow DHI w Turcji Cena

Co powinno rozważyć po wykonaniu przeszczepu metodą DHI?

• Po przeszczepie włosów należy odpoczywać
  • Kilka dni po zabiegu miejsce przeszczepu nie powinno mieć bezpośredniego kontaktu z poduszką, dlatego też pacjenci otrzymują wskazówki jaką pozycji powinni przyjąć podczas spania
  • Skóra głowy powinna zostać traktowana delikatnymi produktami np. bez barwników, bez substancji drażniących.
  • Przed wdrożeniem nowych produktów do pielęgnacji proponowana jest konsultacja z placówka medyczna gdzie został wykonany zabieg
  • Nie należy używać nakryć głowy które mogłyby nasikac na głowę do około 2 miesięcy od zabiegu
  • Niezbędne jest wykonywanie rutyny pielęgnacyjnej przez około 10 – 15 dni - codziennie az do całkowitego zejścia strupów z miejsca przeszczepu
  • W pierwszych dniach po zabiegu nie należy stosować leków przeciwbólowych na własną rękę. Należy przyjmować leki zalecone przez lekarza.
  • W okresie regeneracji się skóry, głowę należy chroniać przed innymi czynnikami zewnętzymi
  • Po zabiegu należy również zadbać o obszar dawczy (tył głowy) – można użyć kremu lub maści zalecanej przez lekarza. Często zalecany jest również regularny masaż tego obszaru.

Przebieg procesu regeneracji po zabiegu przeszczepu włosów metodą DHI:

W teorii czas procesu regeneracji po wykonaniu zabiegu metoda DHI postępuje nieco szybciej niż w przypadku innych metod przeszczepu włosów. Wynika to z faktu bezpośredniej implantacji mieszków włosowych w miejsce przeszczepu bez uprzedniego wykonania nacięć.  Po wykonaniu zabiegu pacjenci często wracają do pracy już po kilku dniach.

Należy zaznaczyć, że kwestia procesu regeneracji jest kluczowa w kontekście uzyskania spektakularnych efektów. Jest  wiele czynników, które potencjalnie mogłyby spowolnić proces regeneracji a w konsekwencji wpłynąć na osłabienie się włosów. Dlatego też istotnym jest zastosowanie się do zaleceń uzyskanych po wykonanym zabiegu.

Przeszczep Wlosow DHI Proces

Lokalny

Przeszczep Wlosow DHI w Turcji FAQ

Zależne jest to od indywidualnego przypadku pacjenta. Metoda DHI na pewno jest mniej inwazyjnym rozwiązaniem nie mniej jednak są przypadki gdzie może nie być wystarczająca aby zapewnić najlepsze rezultaty. W przypadku większego/ większych obszarów zalecane jest FUE.

Niestety nie da się ustalić najlepszej metody przeszczepu włosów jednoznacznie. Najlepsze rozwiązanie dobierane jest indywidualnie według potrzeb oraz oczekiwań pacjenta.

Włosy w obszarze dawczym odrastają. Należy zaznaczyć jednak, że pobrane mieszki włosowe zostały użyte do pokrycia ubytku dlatego też ilość mieszków włosowych w tym obszarze jest nieco mniejsza.

Nie, zabieg wykonany jest przy użyciu specjalnej igły, dzięki której odbywa się bezpośrednio implantacja graftów.

Pod względem technicznym, po wydobyciu graftów – w przypadku metody FUE – wykonywane są nacięcia gdzie później zostają ułożone grafty. W kontekście DHI – nacięcia nie są konieczne, grafty implantacja graftów oraz umieszczenie ich w obszarze ubytku wykonywane są podczas jednego etapu za pomocą choi pen.

Zazwyczaj między 4-6 godzin.

Średnio ponad dziewięćdziesiąt procent graftów zostaje przyjętych po przeszczepie.