Przeszczep Wlosow w Turcji Cena

Odzyskaj wyrazistość: Popraw swój wygląd dzięki transplantacji włosów!

Czym jest przeszczep włosów?

Zabieg przeszczepu włosów jest stosowany w celu wyeliminowania lub zminimalizowania problemów związanych z wypadaniem włosów zarówno u mężczyzn i kobiet. Metoda zabiegu, powinna zostać dostosowana do indywidualnego przypadku pacjenta. Aby dobrać odpowiednią metodę zabiegu lekarz musi poddać ocenie pewne elementy, które bezpośrednio mają również wpływ na efekt końcowy po przeszczepie włosów. Wspomniane elementy to np. stan skóry, obecny stan włosów jak i również sytuacja zdrowotna pacjenta.  Kluczowym obszarem w kontekście przeprowadzenia zabiegu przeszczepu włosów jest w szczególności obszar dawczy - tzn tył głowy. Jest to obszar z którego zostaną pobrane grafty potrzebne do uzupełniania ubytku.  Często istotną kwestią w kontekście dobrania odpowiedniej metody są również oczekiwania pacjenta, które również powinny być ustalone już na etapie konsultacji wstępnej.

Obecnie stosuje głownie dwie najnowsze metody przeszczepu włosów FUE i DHI. W przypadku obu metod fazie przygotowawczej poddaje się ocenie obszar dawczy pacjenta. Po analizie tego obszaru powinny zostać przedstawione realne możliwości w kontekście efektu końcowego zabiegu, określając jednocześnie priorytety pacjenta oraz czy przewidywany efekt spełnia oczekiwania pacjenta. Już na etapie przygotowawczym pojawiają się również zalecenia w kontekście przygotowania pacjenta do samego zabiegu np. około 2 tygodnie przez zabiegiem powinny zostać odstawione leki rozrzedzające krew np. aspiryna.

Omawiając temat przeszczepu włosów pierwsza myśl jaka przychodzi na myśl są mieszki włosowe. Warto jednak rozróżnić pojęcie mieszka włosowego tzn. graftu od pojęcia samego włosa. Warto wiedzieć że jeden graft nie zawsze równa się jednemu włosowi, dzielą się one bowiem na pojedyncze i mnogie (gdzie często występują 2-3 włosy). Co więcej warto mieć na względzie fakt, że wydobycie graftu z obszaru tkanki dawczej wiąże się z jego usunięciem z tego obszaru.  Podczas jednego przeszczepu średnio wydobywa się około 3000 graftów, pobranych najczęściej z obszaru potylicy pacjenta. W niektórych przypadkach można rozważyć również wydobycie graftów z okolicy brody. Ostatecznie jest to zależne od przypadku pacjenta.

Standardowo jedna sesja przeszczepu włosów trwa około 4 - 6 godzin co powinno być. Wystarczające aby przeszczepić między 3000 - 4000 graftów.

Kolejną istotną kwestią jest również cena zabiegu. Ceny różnią się zazwyczaj zależnie od dobranej metody, często jest również brana pod uwagę przewidywana liczba pobranych graftów jak i również stan zdrowia pacjenta. Zasady w kontekście dobrania odpowiedniej ceny zależne są od placówki, która wykonuje zabieg.

Przeszczep Wlosow DHI w Turcji Cena

Przeszczepu Włosów w Turcji Proces

Przeszczep Wlosow w Turcji Cena FAQ

Cena zależna jest od metody jak i również od faktu czy jest to pierwsza czy kolejna sesja. Nalezy również zastanowić w jakim stanie jest obszar dawczy, co ostatecznie powinien ocenić lekarz, na podstawie rekomendacji lekarza pownna zostać zaproponowana adekwatna cena.

Koszt przeszczepu w Tucji zalezny jest zarówno od przypadku pacjenta tzn. metody jak i również dodatkowych elementów palcówki z którą planujesz wykonać przeszczep. Ceny często wahają się między 1700-3000 euro i więcej .

Zalecene jest minimum 3 dni/2 noce, tak aby na spokojnie przeprowadzić nie tylko operację ale i również kontrolę oraz mycie.

Około 20% wiećej włósów jest widocznych okołó 4 miesiące po zabiegu, po upływie 6 miesiecy jest to zaznwyczaj około 50% efektu. Należy pamietac że proces regenracji kończy się po roku od zabiegu i to wtedy widoczny jest ostateczny efekt.

obszar dawczy może zostać  ogolony już miesiąc po przeszczepie, w kontekscie obszaru biorczego czyli miejsca przeszczepu nalezy odczekać do 6 miesięcy od zabiegu.